Jakie szelki dla psa? Ranking na maj 2024

Szukasz dobrych szelek dla swojego psa, które będą wygodne, trwałe, łatwe w czyszczeniu, a przy tym w okazyjnej cenie? Zastanawiasz się jakie szelki dla psa wybrać – bezuciskowe, typu guard, norweskie a może szelki typu sled? Marki John Dog, Baylabel czy Amiplay? Zobacz nasz aktualny ranking szelek dla psów na maj 2024 roku, w którym zestawiamy najlepsze produkty polecane przez właścicieli, hodowców oraz miłośników psów. Co więcej, nasz ekspert z Endorpet.pl krok po kroku wskazuje jakie szelki dla psa wybrać! W poradniku zakupowym podpowiadamy, z czego powinny być wykonane dobre szelki. Wskazujemy jak dopasować ich rozmiar do wielkości psa. Objaśniamy, jakie wybrać dla szczeniaka, psa dorosłego czy seniora. Przeczytaj jakie szelki dla psa kupić w 2024 roku! Podpowiadamy!

Ranking szelek dla psów na maj 2024 roku – wybierz najlepsze!

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceSzelki dla psa JOHN DOG Łapki9.9/10
2 miejsceSzelki dla psa AMIPLAY BeHappy9.8/10
3 miejsceSzelki dla psa BAYLABEL Peppermints Leaves9.8/10
4 miejsceSzelki dla psa AMIPLAY Safari9.7/10
5 miejsceSzelki dla psa NELSON-X Mesh9.6/10
6 miejsceSzelki dla psa JOHN DOG Barcelona9.5/10
7 miejsceSzelki dla psa ALEPIESIO9.3/10
8 miejsceSzelki dla psa CHABA comfort Waikiki9.3/10
9 miejsceSzelki dla psa NELSON-X antyucieczkowe9.2/10
10 miejsceSzelki dla psa TRUELOVE Tropical9.0/10
W publikacjach na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym zarabiamy. Co za tym idzie? Możemy pisać jeszcze lepsze poradniki, wykonywać testy produktów, tworzyć jeszcze lepsze rankingi czy prezentować najnowsze informacje ze świata kynologii. Wszystko po to, aby dostarczać wysokiej jakości treści, które są przydatne dla użytkownika, czyli również dla Ciebie!

Porównanie najlepszych szelek dla psów wg eksperta z Endorpet.pl

Szelki dla psa JOHN DOG Łapki

Jeśli szukasz stylowych, a przy tym mocnych szelek dla psa, to koniecznie zobacz pierwsze miejsce w naszym rankingu. Szelki dla psa typu guard John Dog to produkt o unikalnym wzornictwie. Dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru, m.in. XS, S, M oraz L. Tym samym sprawdzą się dla tym małych, jak i dużych psów. Co więcej, wyposażone zostały w wiele regulacji, dzięki czemu wygodnie dopasujesz długość poszczególnych pasków do sylwetki Twojego czworonoga. Szelki wyróżniają się lekkością, a przy tym są wytrzymałe i bezpieczne. Na powierzchni taśmy producent zastosował unikalny napis „Łapki przy sobie”. Tym samym jest to doskonała propozycja dla psów, które nie lubią kontaktu z obcymi, są w trakcie rekonwalescencji, tych bojaźliwych czy negatywnie nastawionych do innych zwierząt.

Szelki dla psa AMIPLAY BeHappy

W naszym rankingu najlepszych szelek na maj 2024 nie mogło zabraknąć tych marki Amiplay. Są to szelki spacerowe typu guard o świetnym designie w stylu boho. Prezentowane szelki dostępne są w kilku rozmiarach, m.in. S, M, L oraz XL. Wykonane zostały z trwałego i odpornego na ścieranie materiału – taśmy polipropylenowej. Co więcej, są przyjemne dla skóry psa. Dzięki potrójnej regulacji możesz wygodnie dopasować pętle szelek do szyi oraz do obwodu klatki piersiowej swojego psiaka. Ich zaletą jest przemyślana konstrukcja, która nie ogranicza ruchów pupila. Dlatego prezentowane szelki doskonale sprawdzą się dla czworonogów rosnących, dorosłych, seniorów, jak również tych z problemami stawów. Na dodatek posiadają metalowe elementy oraz klamrę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Szelki dla psa BAYLABEL Peppermints Leaves

Kolejną pozycję w naszym rankingu zajmują topowe szelki Baylabel, dostępne w kilku rozmiarach do wyboru. Warto dodać, że są to szelki typu step-in, tym samym posiadają wygodne zapinanie przez łapy. Cała konstrukcja zapinana jest na klamrę zlokalizowaną na grzbiecie psa. Szelki Baylabel wyróżniają się ciekawym designem oraz wysokiej jakości wykonaniem. W swojej budowie posiadają aż 3 regulację, dzięki czemu możesz wygodnie dopasować je do ciała Twojego psiaka. Taśma posiada wyjątkowy print Peppermints Leaves, który doskonale pasuje zwłaszcza do psów o białej maści, ale nie tylko! Warto wspomnieć, że taśma została wykonana z wysokiej jakości materiału. Zadrukowana jest na dwóch stronach i wyróżnia się odpornością na ścieranie, dzięki czemu jej wygląd pozostaje niezmienny na długo. Co więcej, szelki posiadają metalowe elementy, które gwarantują stabilność i trwałość produktu. Klamra została wykonana z tworzywa sztucznego.

Szelki dla psa AMIPLAY Safari

W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć topowych szelek o niezwykłym wzorze – Amiplay Safari. Jest to model bezuciskowy, który dostępny jest w kilku rozmiarach. Co więcej, szelki zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, który z jednej strony nie ociera skóry psa, a przy tym jest trwały. Warto dodać, że szelki Amiplay są regulowane i doskonale dopasowują się do ciała zwierzaka. Poza tym są miłe w dotyku oraz odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo wyposażone zostały w regulację, która umożliwia dopasowanie długości poszczególnych taśm do obwodu klatki piersiowej.

Szelki dla psa NELSON-X Mesh

Szelki dla psa Nelson-X Mesh to następna propozycja w naszym rankingu 2024. Produkt wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz stylowym designem. Zostały stworzone z myślą o najwyższej wygodzie psa, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla psiaków krótkowłosych. Od wewnętrznej strony posiadają miłą w dotyku siateczkę, która chroni wrażliwą skórę psiaka przed otarciami. Z kolei od zewnętrznej strony posiadają wodoodporną tkaninę, która zachowuje swój wygląd na bardzo długo. Warto wspomnieć, że są to szelki typu guard z dwoma pętlami, które zostały wyposażone w regulację. Dzięki temu z łatwością dopasujesz długość poszczególnych taśm do szyi czy obwodu klatki piersiowej czworonoga. Dodajmy, że szelki dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru, m.in. M, L, XL oraz XXL.

Szelki dla psa JOHN DOG Barcelona

W naszym rankingu najlepszych szelek dla psów znalazły się te polskiej marki John Dog model Barcelona. Są to szelki typu guard dostępne w 3 rozmiarach. Wykonane zostały z wysokiej jakości taśmy, która z zewnętrznej strony posiada unikalny wzór, z kolei z drugiej ma jednolity, malinowy kolor. Składa się z dwóch regulowanych obręczy, które możesz wygodnie dopasować do swojego psa. Warto dodać, że szelki wyróżniają się lekkością, nie ograniczają ruchu psa, tym samym sprawdzą się doskonale dla szczeniaków, juniorów, psów dorosłych czy też seniorów. Oprócz wysokiej jakości wykonania charakteryzują się również świetnym designem. Prezentowane szelki John Dog dostępne są w rozmiarze XS, M oraz L.

Szelki dla psa ALEPIESIO

Kolejne miejsce w naszym porównaniu zajmują szelki guard AlePiesio, które wyróżniają się solidnym wykonaniem. Warto podkreślić, że są to wodoodporne szelki. Zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie oraz wygodzie. Wykonane są z wysokiej jakości, przyjemnego w dotyku materiału. Taśmę można prać w 40 stopnia. Co więcej, dostępne są m.in. w rozmiarze S oraz M. Posiadają dwie regulacje, dzięki którym możesz dopasować ich rozmiar do ciała psa. Poza tym prezentowane szelki AlePiesio mają wiele pozytywnych opinii wśród internautów!

Szelki dla psa CHABA comfort Waikiki

Jeśli szukasz szelek, które z jednej strony są trwałe, bezuciskowe, a przy tym bardzo dobrze wyglądają na psiaku, to zobacz kolejną propozycję w naszym zestawieniu! Szelki dla psa Chaba comfort Waikiki to wysokiej jakości produkt, skonstruowany z myślą o bezpieczeństwie oraz wygodzie pupila. Wykonane zostały z przyjemnego, ale odpornego na ścieranie materiału. Na zewnątrz posiadają ciekawy print, który dodatkowo podkreśla wygląd psa. Są to szelki typu guard dostępne m.in. w rozmiarze S, M oraz L. Na dodatek zostały wyposażone w regulowane paski, dzięki którym dopasujesz ułożenie szelek do sylwetki swojego czworonoga.

Szelki dla psa NELSON-X antyucieczkowe

Kolejną propozycją w naszym rankingu 2024 są szelki Nelson-X antyucieczkowe, które zaprojektowane zostały z myślą o najwyższej wygodzie psa. Są to szelki typu guard, które nie blokują ruchu łopatek oraz łap. Doskonale sprawdzą się dla szczeniaków, psów młodych, dorosłych, jak i seniorów. Warto wspomnieć, że zapinane są one na 3 klamry – posiadają w swojej budowie 3 obręcze. Co za tym idzie? Znacznie większe bezpieczeństwo i ograniczenie możliwości uwolnienia się psa prawie do minimum! Warto dodać, że szelki Nelson-X zostały wykonane ze stylowej taśmy o ciekawym nadruku. Tymczasem wewnętrzna strona pokryta jest przyjemnym w dotyku materiałem, który nie obciera skóry psa.

Szelki dla psa TRUELOVE Tropical

Następną pozycję zajmują mocne szelki Truelove Tropical dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, jak i rozmiarach. Posiadają aluminiowe zapięcia na szyi, które zapewniają bezpieczeństwo zwłaszcza w trakcie spacerowania z psami niesfornymi lub tymi, które nie umieją chodzić na smyczy. Warto wspomnieć, że szelki zostały stworzone z najwyższej jakości materiału, który zapewnia bezpieczeństwo, a przy tym jest przyjemny w dotyku. Dodatkowo producent wyposażył ten model w specjalną kieszonkę na światełko LED, które zwiększy widoczność na drodze! Na dodatek posiadają odblaskowe przeszycia, uchwyt do podtrzymywania psiaka, klamry Duraflex, czteropunktową regulację, jak również zapięcie typu easy-walk.

Jakie szelki dla psa wybrać? Poradnik zakupowy

Nie wiesz, jakie szelki będą najlepsze dla Twojego psa? Specjalnie dla Ciebie poniżej prezentujemy poradnik, w którym w 6 krokach podpowiadamy jak wybrać dobre szelki dla psiaka! Naświetlamy, z czego powinny być wykonane. Wskazujemy, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupu. Sprawdź jakie szelki dla psa wybrać, aby pies czuł się w nich komfortowo, były wytrzymałe i stylowo wyglądały!

Jaki rodzaj szelek dla psa wybrać – bezuciskowe, typu guard czy norweskie?

Wybierając szelki dla swojego psa, spotkasz się z kilkoma rodzajami tego typu produktu. W zależności od wybranego modelu szelek różni się ich krój, nacisk na klatkę piersiową, jak również sposób zakładania. Nie wiesz, jakie będą najlepsze dla Twojego psa? Zobacz poniżej, jakie szelki wybrać – typu guard, bezuciskowe, step-in czy norweskie? Podpowiadamy!

Szelki dla psa typu guard

Szelki typu guard są najczęściej wybieranymi wśród właścicieli psów. Składają się one z dwóch pętli – jedna oplata szyję psa, z kolei druga znajduje się za stawami łokciowymi psiaka i oplata grzbiet (kłąb) oraz klatkę piersiową. Warto dodać, że obie pętle połączone są ze sobą dwoma paskami – jeden pasek stanowi górną linię pomiędzy dwoma obręczami i znajduje się na grzbiecie. Z kolei drugi to dolna linia, która przechodzi wzdłuż mostka pod tułowiem psa. Warto dodać, że szelki guard sprawdzą się u każdego psa – szczeniaka, jak i dorosłego. Na dodatek nie blokują przednich kończyn oraz łopatek w trakcie poruszania się zwierzaka. Ich dużą zaletą jest bezpieczeństwo, które gwarantują – przy poprawnym zapięciu pies się z nich nie uwolni, co może mieć miejsce w przypadku innych rodzajów szelek.

Szelki dla psa bezuciskowe

Kolejnymi bardzo popularnymi są szelki bezuciskowe. Ich konstrukcja składa się najczęściej z dwóch pętli, które wykonane są z wysokiej jakości i przyjemnego w dotyku materiału. Warto dodać, że mogą przyjmować różne kształty. Najważniejszym elementem jest materiał, który ma rozkładać nacisk na całą powierzchnię, a nie na taśmę, jak to się ma w przypadku typowych szelek. Tego typu szelki dedykowane są szczególnie dla małych ras, jak również psów, które mają tendencję do obcierania skóry w trakcie noszenia klasycznych szelek.

Szelki dla psa step-in (walk-in)

Wyróżniają się bardzo wygodnym zakładanie. W swojej budowie posiadają dwie obręcze, które połączone są jedną klamrą. Górna część jest rozpinana, dzięki czemu szelki zakłada się przez przednie łapy, następnie zapina. Oczko do przypinania smyczy znajduje się u samej góry, przy klamrze. Ich zaletą jest łatwość zdejmowania, jak i zakładania. Poza tym większość modeli wyposażonych jest w regulację, dzięki czemu można je idealnie dopasować do całego ciała psa. Tym samym sprawdzą się doskonale dla psów, które mają traumę w zakładaniu szelek, nie lubią tego procesu lub są lękliwe.

Szelki dla psa norweskie

Szelki norweskie wyróżniają się prostą konstrukcją. Posiadają dosyć szeroki pas oplatający mostek oraz obojczyki, który łączy się z pętlą, która to oplata klatkę piersiową psa. Dodatkowo tego rodzaju szelki posiadają wygodną rączkę, do której przypina się smycz w miejscu zapięcia. Poza tym za rączkę możesz przytrzymać psa w sytuacjach, gdy zwierzak się wyrywa. Warto wspomnieć, że szelki typu norweskiego ograniczają zakres ruchu łopatki, tym samym przednich łap zwierzaka. W związku z tym nie są polecane dla psów rosnących lub tych mających problemy ze stawami, np. dysplazję stawu łokciowego. Na dodatek pies może się z nich bardzo łatwo uwolnić, tym samym nie są polecane dla czworonogów strachliwych.

Szelki dla psa typu sled

W trakcie zakupu psich szelek spacerowych spotkasz się również z modelami typu sled. Warto dodać, że są one zaliczane do szelek sportowych (szelki zaprzęgowe). Ich konstrukcja została przystosowana do ciągnięcia, tym samym doskonale sprawdzą się do psich sportów, takich jak dogtrekking czy psie zaprzęgi. Są to mocne szelki, które rozkładają ucisk na całe ciało psa. Dzięki temu jest on w stanie ciągnąć określony ciężar. Warto dodać, że taśma, z której wykonane są szelki treningowe typu sled ma często podszycie, które minimalizuje ryzyko otarć.

Szelki dla psa easy walk

Kolejne, czyli szelki typu easy walk to propozycja zwłaszcza dla tych pupili, które ciągną za smycz w trakcie spaceru. Dodatkowo doskonale sprawdzą się dla dużych psów. Budowa szelek typu easy walk przypomina modele norweskie. Ich największym atutem jest zapięcie na karabińczyk, które znajduje się w przedniej części (przy mostku). Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną kontrolę psa w trakcie ciągnięcia  – pociągnięcie za smycz sprawia, że psiak odwraca się do opiekuna głową.

Dlatego takie szelki doskonale sprawdzą się dla niewytresowanych psów, które uczą się chodzenia na smyczy. Warto jednak dodać, że przez swoją konstrukcję blokują one zakres ruchu łopatki, stawu łokciowego, jak również przednich kończyn. Tym samym nie sprawdzą się dla szczeniaków, psów mających problemy ze stawami, tym samym dla psich seniorów. Poza tym pies może się z nich szybko uwolnić, dlatego konieczna jest również obroża dla psa, do której przypniesz drugą końcówkę smyczy.

Jednak na jakie szelki się zdecydować? Wybór tak naprawdę zależny jest od Twojego psa, jego zachowania, wielkości oraz wieku. Poniżej prezentujemy tabelę, w której prezentujemy, dla jakich psów sprawdzą się wybrane rodzaje szelek.

Rodzaj szelek dla psaDla jakich psów?
szelki guarddla wszystkich psów, szczeniąt, psów dorosłych, seniorów, psów lękliwych
szelki bezuciskowe dla psaszczeniąt, psów rosnących, seniorów, psów małych ras
szelki step-indla psów, u których założenie szelek przez głowę jest problematyczne, dla szczeniaków, psów rosnących, seniorów, psów dorosłych
szelki norweskiedla psów ciągnących, które wyrywają się na spacerach, szelki z uchwytem doskonale sprawdzą się również dla dużych psów
szelki typu sledsą to zabudowane szelki, które dedykowane są do dogtrekkingu czy psich zaprzęgów
szelki easy walkdla psów, które się ciągną, dla psów rozpoczynających naukę chodzenia na smyczy

Z czego powinny być wykonane dobre szelki – z taśmy polipropylenowej, bawełnianej a może biothane?

Wybierając szelki dla psa na codzienne spacery, zwróć uwagę, z jakiego materiału zostały one wykonane. Obecnie spotkasz się z modelami, które zostały stworzone z:

  • taśmy polipropylenowej,
  • taśmy bawełnianej,
  • biothane,
  • materiału,
  • skóry.

Szelki wykonane z taśmy polipropylenowej to najczęściej wybierane produkty na rynku. Ich zaletą jest przystępna cena oraz ciekawy zadruk na powierzchni taśmy. Przy wyborze szelek spotkasz się również z tymi wykonanymi z taśmy bawełnianej. Są to proste modele, które wyróżniają się wytrzymałością oraz przystępną ceną. Z kolei szelki wykonane z biothane to produkt wodoodporny, dlatego świetnie sprawdzą się dla psów, które pływają lub brudzą się na spacerach. 

Następne, czyli szelki materiałowe, posiadają specjalną podszewkę, dzięki czemu ucisk rozkłada się na całą klatkę piersiową, a nie na taśmę, jak w pozostałych typach szelek. Tego typu szelki zaliczane są do bezuciskowych. Natomiast szelki skórzane, to wysokiej jakości materiał, który wyróżnia się trwałością i świetnie wygląda. Warto dodać, że tego typu produkt sprawdzi się jako szelki dla dużych psów. Jednak jak wybrać idealne szelki? Wszystko zależne jest od typu psa oraz Twoich oczekiwań.

Najpopularniejszymi są modele wykonane z taśmy polipropylenowej – wyróżniają się one konkurencyjną ceną i świetnym wzornictwem. Z kolei szelki wykonane z biothane to propozycja dla psów, które pływają w trakcie spaceru lub bardzo się brudzą. Następne, czyli materiałowe szelki doskonale nadają się dla małych psiaków. Tymczasem dla dużych psów lepiej wybrać szelki skórzane.

Jak dopasować rozmiar szelek do psa?

W następnym etapie warto wykonać pomiary, po czym dobrać szelki do psa. Jak to zrobić. Przed zmierzeniem psa, miej na uwadze, że pomiary zależne są od rodzaju szelek. Zazwyczaj należy dokonać 5 pomiarów. 

  1. Zmierz głowę psa w najszerszym miejscu (ten pomiar potrzebny jest w przypadku szelek zakładanych przez głowę, np. typu guard).
  2. Zmierz obwód szyi psa w jej najszerszym punkcie.
  3. Zmierz obwód klatki piersiowej na środku linii żeber.
  4. Dokonaj pomiaru długości górnej linii od kłębu do kręgosłupa, która wskazuje środkową linię żeber.
  5. Zmierz długość pod brzuchem od mostka do punktu, gdzie przebiega środkowa linia żeber.
  6. Porównaj wyniki z wybranym produktem.

Zwróć uwagę na klamrę i okucia!

Kupując odpowiednie szelki dla swojego psa, zwróć również uwagę na klamry i okucia. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, różni się ich trwałość. Obecnie spotkasz się z szelkami dla psów, które posiadają okucia i klamry plastikowe lub metalowe. Porównując oba rodzaje, bez wątpienia można stwierdzić, że lepiej wybrać szelki dla psa z klamrą i regulacją wykonaną z metalu. Takie modele charakteryzują się wysoką wytrzymałością, co ma szczególne znaczenie w trakcie spacerowania z psem, który ciągnie lub się wyrywa.

Na jaką szerokość taśmy się zdecydować?

W kolejnym etapie warto zwrócić uwagę na szerokość taśmy. Im jest ona szersza, tym mniejszy ucisk wywiera na ciało psa. Obecnie spotkasz się z taśmami o szerokości 1 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm oraz 3 cm. Przyjmuje się, że im większy pies, tym większa szerokość taśmy. Poniżej prezentujemy, jaka szerokość taśmy w szelkach sprawdzi się w zależności od wielkości psa.

Szerokość taśmy w szelkachWielkość psa
od 1 do 1,5 cmmałe rasy
od 2 do 2,5 cmśrednie rasy
od 2,5 do 3 cmduże rasy
3 cmolbrzymie rasy

Jakie szelki wybrać w zależności od etapu rozwoju psa?

Decydując się na zakup wygodnych szelek dla psa, warto dopasować je do etapu życia czworonoga. Tym samym inne szelki wybierzesz dla szczeniaka, z kolei inne dla psa dorosłego czy seniora. Miej na uwadze, że psy rosnące potrzebują szelek, które nie będą uciskały na łopatki, podobnie się ma w przypadku seniorów lub psów z dysplazją stawu łokciowego. Dla ułatwienia poniżej prezentujemy, jaki rodzaj szelek dopasować w zależności od etapu rozwoju psa.

Typ psaRodzaj szelek
szczeniakszelki regulowane guard, bezuciskowe, szelki typu step-in
juniorszelki typu guard, szelki bezuciskowe, szelki typu step-in
dorosły piesszelki typu guard, szelki bezuciskowe, szelki step-in, norweskie, szelki easy – walk
seniorszelki typu guard, bezuciskowe, szelki typu step-in
pies z problemami stawówszelki guard, szelki bezuciskowe, szelki step-in

Ile kosztują dobre szelki dla psa?

Cena za szelki dla psów waha się od 10 do 1000 zł. Przy czym średnia cena za dobrej jakości szelki o ciekawym wzornictwie wynosi od 40 do 170 zł. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrych szelek dla psa, zależna jest od rozmiaru, rodzaju szelek, materiału, z jakiego zostały wykonane klamry i regulacje, jak również z tkaniny samych szelek. Warto również dodać, że duży wpływ na kreowanie się ceny ma sama marka.

Z jakiej marki szelki wybrać? – Najlepsi producenci

W trakcie zakupu postaw na szelki dla psa, które są polecane i sprawdzone przez innych użytkowników. Do jednych z najlepszych marek można zaliczyć szelki:

  • Nelson-X,
  • Amiplay,
  • John Dog,
  • accdog,
  • Baylabel.

Podsumowanie

  • Wybierając dobre szelki dla psa spotkasz się z tymi tupu guard, bezuciskowymi, step-in, typu sled, norweskimi, jak również szelkami easy walk.
  • Modele norweskie, podobnie jak szelki easy walk, nie sprawdzą się dla psów rosnących oraz tych z problemami stawów.
  • Dobrym przykładem szelek dla szczeniaków są te typu guard.
  • Bezuciskowe szelki najczęściej wykonane są z przyjemnego w dotyku materiału o dużej powierzchni. Dzięki czemu przylegają do znacznie większej przestrzeni ciała psa. Tym samym ucisk w trakcie pociągnięcia jest mniej intensywny i odczuwalny dla czworonoga.
  • Dla psów, które nie umieją chodzić na smyczy lub bardzo ciągną, sprawdzą się szelki typu easy walk.
  • W sprzedaży spotkasz się również z szelkami samochodowymi.
  • Szelki powinny z jednej strony zapewniać bezpieczeństwo w trakcie spaceru, a z drugiej strony powinny być wygodne dla psa.
  • Dobrymi szelkami są te marki accdog, Nelson-X, Amiplay, John Dog, Baylabel.
  • Nadal zastanawiasz się jakie szelki dla swojego psa wybrać? Zobacz nasz aktualny ranking najlepszych szelek dla psów na maj 2024 roku, w którym zestawiamy stylowe i trwałe produkty w najniższych cenach.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co lepsze – szelki czy obroża?

Wybór konkretnego akcesorium do spacerów zależny jest od psa, jego wielkości, wytrenowania, charakteru. Szelki są doskonałym rozwiązaniem dla psów, które rozpoczynają naukę chodzenia na smyczy. Z kolei obroża sprawdzi się dla czworonogów, które mają opanowane podstawy posłuszeństwa.

Jak dopasować szelki do swojego psa?

Aby prawidłowo dobrać szelki do psa, należy wykonać 5 najważniejszych pomiarów. W pierwszej kolejności zmierz obwód głowy psa. Następnie dokonaj pomiaru szyi psa w jego najgrubszej części. Trzecim krokiem jest zmierzenie obwodu klatki piersiowej psa w jej najszerszym punkcie. Oprócz tego zaleca się pomiar długości górnej taśmy zlokalizowanej na grzbiecie psa, jak również dolnej taśmy pod brzuchem.

Jakie szelki dla psa, który ciągnie?

Dla psów, które notorycznie ciągną na spacerach, sprawdzą się szelki typu easy walk. Oprócz tego dla takich czworonogów doskonale nadają się szelki norweskie, które oplatają mostek wraz z łopatkami szeroką taśmą. Na dodatek są wyposażone w rączkę, na której szczycie znajduje się zapięcie do karabińczyka. Warto dodać, że rączka jest szczególnie pomocna, w sytuacji gdy psa należy natychmiast przytrzymać.

Od 2014 roku związana z kynologią oraz wystawami psów rasowych. Obecnie członek Związku Kynologicznego w Polsce oddział Wieliczka. Dzieli się swoją wiedzą na portalu Endorpet.pl z zakresu psów rasowych, hodowli, handlingu, żywienia, opieki oraz fotografii czworonogów. Czynnie od 2016 roku profesjonalnie prezentuje psy na wystawach organizowanych przez FCI w Polsce oraz Europie. Niejednokrotnie stawała na podium BIS z dogami niemieckimi na arenie międzynarodowej. Pasjonatka fotografii, kynologii (II grupa FCI), wędrówek górskich. Pogłębia wiedzę z zakresu innowacji, komunikacji międzyludzkiej oraz rozwoju osobistego. Posiada doga niemieckiego o imieniu JEAN BAPTISTE Moloseum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *